Deklaracja dostępności

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Psychiatryczny zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Deklaracja dostępności dotyczy  serwisu internetowego Biuletynu Informacji Publicznej SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego.

  • Data publikacji strony internetowej: 
  • Data ostatniej istotnej aktualizacji: 

Stan dostępności cyfrowej

Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.

Niedostępne treści

Niezgodność z załącznikiem

  • struktura nagłówków nie wszędzie jest poprawnie uporządkowana; 
  • fokus jest nieczytelny na niektórych elementach; 
  • niektóre elementy strony nie mają odpowiedniego kontrastu; 
  • mapa serwisu nie odzwierciedla tego jak zbudowana jest strona. W strukturze mapy serwisu znajduje się też wiele pustych folderów; 
  • przyciski zmiany rozmiaru czcionki oraz przycisk przełączania widoku o normalnym i wysokim kontraście nie działają dla podstrony "wyszukiwanie zaawansowane"; 
  • formularze na stronie nie są w pełni dostępne.

Przygotowanie deklaracji dostępności

Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja

  • Data sporządzenia deklaracji:  
  • Data ostatniego przeglądu deklaracji:  

Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Raport z informacjami o samoocenie dostępności

Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Paweł Wojciechowski — mailowo p.wojciechowski@szpitaltoszek.pl lub telefonicznie (32) 233 41 12.

Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.

Zgłaszając takie żądanie podaj:

  • swoje imię i nazwisko,
  • swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
  • dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
  • opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością

Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.

Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.

Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:

Nazwa organu odwoławczego: Dyrektor SP ZOZ Szpitala Psychiatrycznego w Toszku

Adres organu odwoławczego: SP ZOZ Szpital Psychiatryczny
ul. Gliwicka 5, 44-180 Toszek

Adres e-mail organu odwoławczego: info@szpitaltoszek.pl

Telefon organu odwoławczego: (32) 233 41 12

Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.

Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.

Pozostałe informacje

Dostępność architektoniczna

Budynek E

Do budynku administracji (E) prowadzi jedno oznakowane wejście przy portierni głównej. Budynek administracji nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Prośbę o kontakt z personelem administracji szpitala odbywa się po zgłoszeniu prośby pracownikowi portierni, znajdującej się w budynku E przy wejściu do szpitala. W budynku E nie ma windy.

Budynek D

Do budynku D prowadzą dwa wejścia, znajdujące się z obu stron budynku. Nie są one przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku D znajduje się winda, przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Skorzystanie z niej odbywa się w asyście wyznaczonego personelu szpitala, po zgłoszeniu tego faktu na portierni głównej. Winda umożliwia dostęp do oddziałów oraz pracowni znajdujących się w budynku D,
z zaznaczeniem, że w niektórych przypadkach należało będzie przejść przez poszczególne oddziały szpitala.

Budynek M

Do budynku M prowadzi jedno wejście. Budynek nie jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma windy.

Budynek Ł

Do budynku prowadzą trzy wejścia. Wejście główne znajduje się z prawej strony budynku. Wejście nie jest przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowe wejście znajduje się na froncie budynku, poprzez Centrum Zdrowia Psychicznego – Oddział ogólny dla dorosłych. Wejście to nie jest przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku Ł mieści się Izba Przyjęć szpitala. Wejście do Izby Przyjęć jest oznakowane oraz przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Na Izbie Przyjęć znajduje się również toaleta przystosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Poprzez Izbę Przyjęć można po uprzednim zgłoszeniu skorzystać z windy prowadzącej na poszczególne oddziały znajdujące się w budynku. Korzystanie z windy odbywa się w asyście personelu szpitala. W budynku mieści się również Dział Przyjęć Centrum Zdrowia Psychicznego. Wejście jest przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek S

Do budynku S znajduje się jedno oznakowane wejście. Budynek nie jest przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma windy.

Budynek ON

Do budynku ON prowadzą dwa oznakowane wejścia. Wejście główne znajduje się po lewej stronie budynku. Wejście to jest przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście dla personelu oraz osób odwiedzających znajdują się na froncie budynku. Wejście to nie jest przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku ON znajdują się udogodnienia dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek P

Do budynku P prowadzi jedno oznakowane wejście. Budynek jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Budynek O

Budynek O nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do budynku prowadzi jedno oznaczone wejście. W budynku nie ma windy.

Oddział XVI Rehabilitacji Psychiatrycznej w Dąbrówce

Oddział XVI mieści się w dwóch budynkach: Pawilony Chorych oraz Budynek Oddziału i sale terapeutyczne. Budynki nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Do budynku oddziału prowadzą trzy wejścia. Do budynku Pawilonów Chorych prowadzi jedno wejście.

Centrum Zdrowia Psychicznego – PZK w Knurowie

PZK w Knurowie mieści się w budynkach Wspólnoty Mieszkaniowej. Do PZK prowadzi jedno wejście, przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia PZK przystosowane są dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Szpital nie jest wyposażony w pętle indukcyjną.

Na terenie szpitala znajdują się specjalne oznaczenia wskazujące kierunek do poszczególnych budynków oraz oddziałów.

Na terenie szpitala, za bramą wjazdową, znajduje się tablica informacyjna zawierająca mapę terenu szpitala.

W szpitalu nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych dla osób niewidomych i słabowidzących.

Do budynków można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Wejście na teren oddziałów wymaga zgody Kierownika Medycznego oddziału.

W szpitalu wyznaczone są miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, znajdujące się na parkingu głównym.

Dostępność komunikacyjno-informacyjna

Paweł Wojciechowski
p.wojciechowski@szpitaltoszek.pl 
(32) 233 41 12 wew. 215
Powrót na początek strony